HW-11-13-G-D-590-089
Part Number:
HW-11-13-G-D-590-089
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.551" (13.995mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.089" (2.261mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
22
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)