TW-13-03-L-D-232-238
Part Number:
TW-13-03-L-D-232-238
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.232" (5.893mm)
Length - Tail :
0.238" (6.045mm)
Number of Positions :
26
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)