FW-13-03-L-D-213-150
Part Number:
FW-13-03-L-D-213-150
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.363" (9.220mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)