TW-12-07-L-D-375-097
Part Number:
TW-12-07-L-D-375-097
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.097" (2.464mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)