DW-17-20-F-D-806
Part Number:
DW-17-20-F-D-806
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.214" (5.436mm)
Length - Stack Height :
0.806" (20.472mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)