FW-10-04-G-D-453-075
Part Number:
FW-10-04-G-D-453-075
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.618" (15.697mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)