FW-10-02-G-D-642-079
Part Number:
FW-10-02-G-D-642-079
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.796" (20.218mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.642" (16.307mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)