FW-10-02-G-D-343-075
Part Number:
FW-10-02-G-D-343-075
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.493" (12.522mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.343" (8.712mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)