HW-11-20-G-D-528-110
Part Number:
HW-11-20-G-D-528-110
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.492" (12.500mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
22
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)