FW-14-02-L-D-200-156
Part Number:
FW-14-02-L-D-200-156
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.431" (10.947mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)