TW-07-06-S-D-378-093
Part Number:
TW-07-06-S-D-378-093
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.202" (5.131mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
0.093" (2.362mm)
Number of Positions :
14
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)