TW-10-03-G-D-120-207
Part Number:
TW-10-03-G-D-120-207
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.207" (5.258mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)