FW-10-04-G-D-142-120
Part Number:
FW-10-04-G-D-142-120
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.352" (8.941mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.142" (3.607mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)