FW-10-02-G-D-435-225
Part Number:
FW-10-02-G-D-435-225
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.735" (18.669mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)