FW-10-02-G-D-610-075
Part Number:
FW-10-02-G-D-610-075
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.760" (19.304mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.610" (15.494mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)