FW-10-04-G-D-501-157
Part Number:
FW-10-04-G-D-501-157
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.748" (19.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.501" (12.725mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)