FW-10-04-G-D-394-157
Part Number:
FW-10-04-G-D-394-157
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.641" (16.281mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)