FW-10-02-G-D-264-170
Part Number:
FW-10-02-G-D-264-170
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.509" (12.929mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.264" (6.706mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)