FW-10-02-G-D-106-535
Part Number:
FW-10-02-G-D-106-535
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.716" (18.186mm)
Length - Post (Mating) :
0.535" (13.589mm)
Length - Stack Height :
0.106" (2.692mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)