TW-08-12-G-D-820-153
Part Number:
TW-08-12-G-D-820-153
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.820" (20.828mm)
Length - Tail :
0.153" (3.886mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)