TW-08-12-G-D-500-125
Part Number:
TW-08-12-G-D-500-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.485" (12.319mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)