TW-10-12-L-D-768-171
Part Number:
TW-10-12-L-D-768-171
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height :
0.768" (19.500mm)
Length - Tail :
0.171" (4.343mm)
Number of Positions :
20
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)