TW-10-09-G-D-180-131
Part Number:
TW-10-09-G-D-180-131
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.131" (3.327mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)