FW-12-04-G-D-448-120
Part Number:
FW-12-04-G-D-448-120
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.658" (16.713mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.448" (11.379mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)