FW-12-04-G-D-292-138
Part Number:
FW-12-04-G-D-292-138
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.520" (13.208mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.292" (7.417mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)