FW-12-04-G-D-220-118
Part Number:
FW-12-04-G-D-220-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.428" (10.871mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)