FW-12-04-G-D-409-102
Part Number:
FW-12-04-G-D-409-102
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.601" (15.265mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.409" (10.389mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)