DWM-24-51-G-S-275
Part Number:
DWM-24-51-G-S-275
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating) :
0.015" (0.381mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
24
Pitch :
0.050" (1.27mm)