TW-16-12-T-D-395-190
Part Number:
TW-16-12-T-D-395-190
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.525" (13.335mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.190" (4.826mm)
Number of Positions :
32
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)