TW-16-12-T-D-355-110
Part Number:
TW-16-12-T-D-355-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.645" (16.383mm)
Length - Stack Height :
0.355" (9.017mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
32
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)