TW-11-10-L-D-364-090
Part Number:
TW-11-10-L-D-364-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 22POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.364" (9.246mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
22
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)