FW-10-05-G-D-248-170
Part Number:
FW-10-05-G-D-248-170
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.418" (10.617mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)