FW-10-04-L-D-421-118
Part Number:
FW-10-04-L-D-421-118
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.629" (15.977mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.421" (10.693mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)