FW-10-04-L-D-213-160
Part Number:
FW-10-04-L-D-213-160
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.463" (11.760mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)