FW-12-02-L-D-394-160
Part Number:
FW-12-02-L-D-394-160
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.629" (15.977mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)