FW-12-02-L-D-236-230
Part Number:
FW-12-02-L-D-236-230
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.541" (13.741mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)