FW-10-05-G-D-342-194
Part Number:
FW-10-05-G-D-342-194
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.536" (13.614mm)
Length - Post (Mating) :
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height :
0.342" (8.686mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)