TW-15-07-T-D-170-SM
Part Number:
TW-15-07-T-D-170-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.581" (14.757mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)