FW-10-02-L-D-587-137
Part Number:
FW-10-02-L-D-587-137
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.979" (24.867mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.587" (14.910mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)