EW-23-09-T-D-300
Part Number:
EW-23-09-T-D-300
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
46
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)