FW-10-03-G-D-206-147
Part Number:
FW-10-03-G-D-206-147
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.353" (8.966mm)
Length - Post (Mating) :
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height :
0.206" (5.232mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)