FW-10-03-G-D-085-065
Part Number:
FW-10-03-G-D-085-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.150" (3.810mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)