FW-11-04-G-D-250-092
Part Number:
FW-11-04-G-D-250-092
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.432" (10.973mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)