FW-09-05-L-D-393-215-A-P-TR
Part Number:
FW-09-05-L-D-393-215-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.608" (15.443mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)