FW-08-05-G-D-446-152-A
Part Number:
FW-08-05-G-D-446-152-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.598" (15.189mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)