FW-10-05-L-D-453-155
Part Number:
FW-10-05-L-D-453-155
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.608" (15.443mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)