TW-10-06-S-S-120-180
Part Number:
TW-10-06-S-S-120-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.373" (9.474mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)