TW-16-07-L-S-250-090
Part Number:
TW-16-07-L-S-250-090
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)