TW-15-07-T-D-325-100
Part Number:
TW-15-07-T-D-325-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.327" (8.300mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
30
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)