FW-09-04-L-D-325-158
Part Number:
FW-09-04-L-D-325-158
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.573" (14.554mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)